< BACK

3 most popular cars in Poland

W Polsce wciąż królują samochody używane. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza dzisiaj, gdy kryzys półprzewodnikowy sprawia, że o auto fabrycznie nowe jest niezwykle ciężko. Wielu kierowców woli więc kupić auto z drugiej ręki, które jest dostępne tu i teraz. Jakie samochody osobowe cieszą się więc największą popularnością wśród aut używanych w Polsce?

1. BMW serii 3

Listę najpopularniejszych aut w Polsce rozpoczyna BMW serii 3 – nic w tym dziwnego, w końcu to kompromis pomiędzy ceną, standardem i designem. W 2016 seria 3 była najchętniej wybieranym modelem BMW w polskich salonach.

Był to również trzeci najpopularniejszy nowy samochód klasy premium wybierany przez polskich kierowców. Nic więc dziwnego, że trend ten odbija się dzisiaj wśród aut używanych. 

BMW serii 3 w swojej najnowszej odsłonie, oferowane jest z oszczędnymi silnikami hybrydowymi, które stają się pomału prekursorami elektryfikacji tej marki.

2. Audi A4

To kolejne najpopularniejsze auto w Polsce, które godnie reprezentuje klasę premium. Model ten produkowany jest przez niemiecki koncern VAG od 1994 roku. Od tamtego czasu doczekał się wielu kolejnych, poprawionych zarówno mechanicznie jak i wizualnie wcieleń. 

Auto to cieszy się popularnością między innymi dzięki swojej niezawodności. Większość z obecnych pod jego maską jednostek napędowych jest niemalże pancerna.

Dodatkowym atutem, dostępnych na rynku wtórnym egzemplarzy Audi A4, jest ich wyposażenie. Auta dostępne w Polsce z reguły pochodzą z Niemiec, gdzie auta te rzadko kiedy zamawiane są w wersjach bez bogatego wyposażenia dodatkowego.

3. BMW serii 5

BMW serii 5 to kolejne po serii 3 BMW na podium najpopularniejszych aut używanych w Polsce. Jest to auto klasy wyższej produkowane już od 1975 roku.

Popularność tego modelu ma jednak swoją cenę. Przed zdecydowaniem się na zakup używanej BMW serii 5 warto dogłębnie prześledzić jej historie. Auta te często sprowadzane są bowiem do Polski jako auta powypadkowe. 

Jeżeli szukasz sprawdzonego używanego auta z Europy, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Start using Cars4Europe

Register and start buying approved cars online. From now on, you don’t have to deal with time-consuming bargain hunting and importing vehicles from all over Europe to your dealership. Cars4Europe will do it for you.

Fast

Intuitively

Safely

Profitably!

Register

Do you have any questions?

Do you have any questions about how our service works? Don’t know how to buy a car? Do you want to ask about our vehicles? Or are you interested in closer cooperation?

Our team is at your disposal at all times. Write to us or leave your contact details, and we will get back to you.

© Copyright 2022 – Cars 4 Europe

Created by: AdWise

Fill in the form

How can we help you?